Zapraszamy na 28. Bieg Niepodległości w Warszawie

Jesień pod znakiem sportu w Warszawie – październikowe imprezy
2 października 2016
Pierwszy kwartał roku – Najważniejsze imprezy sportowe
6 stycznia 2017

Zapraszamy na 28. Bieg Niepodległości w Warszawie

Narodowe Święto Niepodległości, czyli rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach to oczywiście ogromnie ważna data w historii Polski i dzień istotny dla każdego Polaka. 11 listopada to jednak także dzień, w którym odbędzie się już 28 edycja biegu z okazji Narodowego Święta.

XXVIII Bieg Niepodległości w Warszawie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale nie może być inaczej, ponieważ poprzednie edycje przyciągały uczestników nie tylko z Warszawy i okolic, ale również innych części Polski. Warto także podkreślić, że ulicami Stolicy podczas Biegu Niepodległości pobiegną nie tylko zawodowcy, biegacze amatorzy, ale również osoby, które poprzez aktywność fizyczną i wzięcie udziału w imprezie chcą upamiętnić ważną datę w dziejach Państwa Polskiego. Z pewnością na starcie Biegu zobaczymy również gwiazdy ze świata sportu i show biznesu.

Start biegu zlokalizowany jest przy ulicy Stawki. Następnie trasa biegu obejmuje Aleję Jana Pawła II, wiadukt nad Alejami Jerozolimskimi i dalej ulicę Chałbińskiego oraz Aleję Niepodległości. Po pokonaniu połowy 10-kilometrowego dystansu biegu na uczestników czeka nawrót w kierunku mety, która znajduje się tak jak "Start" na ulicy Stawki.

Limit tegorocznego Biegu Niepodległości w Warszawie wynosi 15 tys. uczestników, którzy symbolicznie przemierzać będą dystans w dwóch biało-czerwonych kolumnach.

Komentarze są wyłączone.