Wrzesień 2016 – Wydarzenia sportowe w Warszawie

Warszawa – lipiec i sierpień pod znakiem sportu
12 lipca 2016
Jesień pod znakiem sportu w Warszawie – październikowe imprezy
2 października 2016

Wrzesień 2016 – Wydarzenia sportowe w Warszawie

Wakacje dobiegły końca, a aura powoli staje się typowo jesienną, ale nie oznacza to, że wraz z nadejściem chłodniejszych dni w Warszawie będzie szaro i ponuro. Emocję i gorącą atmosferę zagwarantują fantastyczne wydarzenia sportowe, które jako Sport Hostel z uwagą śledzimy, a jednocześnie pragniemy zachęcić do brania w nich udziału zarówno czynnego jak i w roli kibiców. Wrzesień będzie obfitował w rozmaite imprezy sportowe, ale my chcemy odnieść się przede wszystkim do tych największych, które w co mocno wierzymy zainteresują nie tylko Warszawiaków, ale także amatorów sportu z całego kraju.

Pierwszą dużą imprezą, która zawita już w drugi weekend września w gościnne progi PGE Narodowego będzie Narodowy Dzień Badmintona. Ufamy, że bezpłatny wstęp oraz szeroka gama atrakcji zachęci zarówno najmłodszych jak i osoby dorosłe do wzięcia udziału w imprezie oraz podziwiania polskich i zagranicznych gwiazd pięknej i widowiskowej dyscypliny, którą bez wątpienia jest badminton.

Kolejnym ważnym, a kto wie może najważniejszym wydarzeniem nie tylko w Stolicy, ale w całym kraju jest mecz Legii Warszawa w Lidze Mistrzów. Awans Legionistów do elitarnych europejskich rozgrywek to wydarzenie wielkiego formatu, ponieważ należy dodać, że ostatni występ polskiej drużyny w Champions League UEFA miał miejsce 20 lat temu. Legia zapewniła sobie przepustkę do fazy grupowej LM po wygranej w dwumeczu z irlandzkim Dundalk FC, a pierwszy mecz grupowy rozegra 14 września z dobrze znaną wszystkim kibicom piłkarskim drużyną Borussii Dortmund. Klasy rywala z Niemiec nie trzeba reklamować, bowiem ta stoi na najwyższym poziomie, a Legia będzie w Lidze Mistrzów mierzyć się również z Realem Madryt oraz Sportingiem Lizbona.

We wrześniu Warszawa będzie także gościć odbywającą się cyklicznie imprezę Verva Street Racing 2016, a więc wydarzenie którego bez wątpienia nie może przegapić żaden fan motoryzacji. Na błoniach PGE Narodowego będzie można zobaczyć bezpłatnie najwspanialsze samochody na świecie, a ponadto śledzić liczne pokazy i wyścigi, bawić się przy muzyce polskich gwiazd i oczywiście "polować" na autografy i pamiątki. Organizatorzy zadbali o naprawdę bogaty program tegorocznego Verva Street Racing, aby każdy mógł znaleźć 17 września coś dla siebie.

Z kolei Hala Torwar w dniach 17-18 września zamieni się w arenę zmagań najlepszych na świecie zawodników wspaniałej dyscypliny jaką bez wątpienia jest Taekwondo. Swój przyjazd zapowiedziało około 1000 zawodników co z pewnością świadczy o renomie Pucharu Świata w Taekwondo Olimpijskim. Jest to niepowtarzalna okazja dla wszystkich kibiców sportów walki, aby obserwować tego rodzaju turniej, a z racji tego, że zawody w Stolicy są pierwszymi po Igrzyskach Olimpijskich w Rio będą one jednocześnie zawodami, w których taekwondziści i taekwondzistki będą rywalizować o punkty rankingowe niezbędne do kwalifikacji już na Igrzyska w Tokio.

Ostatnie wydarzenie, obok którego, przede wszystkim ze względu na ogromne zainteresowanie i prestiż nie mogliśmy przejść obojętnie to 38. Maraton Warszawski. Rywalizacja na dystansie maratońskim to oczywiście główny punkt zawodów, ale organizatorzy przygotowali także Bieg na Piątkę oraz Sztafetę Maratońską. Tegoroczny start PZU Maratonu Warszawskiego (w związku z rocznicą 200-lecia istnienia Uniwersytetu Warszawskiego) będzie mieć miejsce spod bramy UW, a meta po ośmiu latach przerwy powraca w okolice Parku Fontann.

Prezentujemy 5 dyscyplin sportowych i konkretne, naszym zdaniem najbardziej interesujące wydarzenia z nimi związane, które we wrześniu odbędą się w Warszawie.

Narodowy Dzień Badmintona


 • dyscyplina: badminton
 • termin: 10.09.16, godz. 10:00-22:00
 • miejsce: PGE Narodowy, Al. Poniatowskiego 1

Legia Warszawa – Borussia Dortmund


 • dyscyplina: piłka nożna
 • termin: 14.09.16, godz. 20:45
 • miejsce: Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Łazienkowska 3

VERVA Street Racing 2016


 • dyscyplina: sporty motorowe
 • termin: 17.09.16, godz. 12:00
 • miejsce: PGE Narodowy (błonia), Al. Poniatowskiego 1

Pucharu Świata w Taekwondo Olimpijskim


 • dyscyplina: taekwondo olimpijskie
 • termin: 17-18.09.16, godz. 08:00-20:00
 • miejsce: Centralny Ośrodek Sportu - Hala Torwar, ul. Łazienkowska 6A

38. PZU Maraton Warszawski


 • dyscyplina: bieganie
 • termin: 25.09.16, godz. 09:00
 • miejsce: ul. Krakowskie Przedmieście (start spod bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego)

Komentarze są wyłączone.