Pierwszy kwartał roku – Najważniejsze imprezy sportowe

Zapraszamy na 28. Bieg Niepodległości w Warszawie
4 listopada 2016
Szlakiem Powstania Warszawskiego – Miejsca, które warto odwiedzić podczas wizyty w Warszawie
4 września 2018

Pierwszy kwartał roku – Najważniejsze imprezy sportowe

Najważniejsze imprezy sportowe w Warszawie - Pierwszy kwartał 2017 roku

Chociaż zima zapanowała w Warszawie na dobre to jednak nie brakuje w Stolicy amatorów uprawiania sportu w najróżniejszych wersjach, a także kibiców, którzy zamiast samodzielnie rywalizować wolą emocjonować się obserwowaniem imprez sportowych. Niemniej jednak w pierwszym kwartale nowego roku nie zabraknie fantastycznych wydarzeń zarówno dla jednych jak i drugich. Jakie to wydarzenia? Oczywiście w Stolicy rozmaitych imprez odbędzie się cała masa, ale my wybraliśmy te, które naszym zdaniem będą oblegane przez uczestników oraz kibiców.

28. Warszawski Triathlon Zimowy na Stegnach


 • dyscyplina: triathlon
 • termin: 28.01.2017, godz. 10:00
 • miejsce: Tor Stegny Warszawa, ul. Inspektowa 1

28. Warszawski Triathlon Zimowy to z pewnością impreza, w której udział mogą wziąć jedynie najwytrwalsi zawodnicy, ponieważ prócz biegu terenowego, jazdy na łyżwach i wyścigu kolarskiego dochodzą wymagające warunki atmosferyczne. Rzecz jasna przygotowanie do ww. zawodów to spore wyzwanie, aczkolwiek Warszawski Triathlon Zimowy to impreza posiadająca tzw. status open, czyli jest otwarta dla wszystkich chętnych, a co warte również podkreślenia rywalizacja odbywa się na zawodach w formule indywidualnej oraz drużynowej.

Legia Warszawa - Ajax Amsterdam


 • dyscyplina: piłka nożna
 • termin: 16.02.2017, godz. 21:05
 • miejsce: Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Łazienkowska 3

Legia Warszawa mówiąc kolokwialnie rzutem na taśmę zapewniła sobie grę w Lidze Europy za sprawa pokonania na własnym stadionie Sportingu Lizbona. Rywalem Legionistów w 1/16 finału LE będzie drużyna, z którą Legia miała okazję mierzyć się na tym samym szczeblu rywalizacji Ligii Europy w sezonie 2014/2015, a mianowicie Ajax Amsterdam. Mistrz Polski ma realne szanse na awans do kolejnej rundy rozgrywek, jeśli utrzyma wysoką formę, którą prezentował ostatnio zarówno w Ekstraklasie jak i LM. Gorąco wierzymy, że pierwszy mecz z Ajaxem, który odbędzie się 16 lutego w Warszawie dostarczy niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim będzie zwycięski i przybliży Wojskowych do wygranej w dwumeczu!

Cavaliada Warszawa


 • dyscyplina: jeździectwo
 • termin: 23-26.02.2017
 • miejsce: Centralny Ośrodek Sportu - Hala Torwar, ul. Łazienkowska 6A

Cavaliada Warszawa to niezwykłe wydarzenie będące zarazem finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata! Impreza to jednak nie tylko wydarzenie, które przyciągnie uwagę miłośników jeździectwa, ale również osób, które zapragną podziwić piękne konie oraz dosiadających ich jeźdźców i spektakularne umiejętności. Na warszawskim Torwarze obędzie się aż 12 konkursów, a wezmą w nich udział najlepsi zawodnicy na świecie, ponieważ zdobyte w Stolicy punkty zaliczać będą się do prestiżowego rankingu Longines Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Tak, więc Cavaliada Warszawa to wydarzenie, które dostarczy wielu pasjonujących wrażeń zarówno osobom dorosłym jak i najmłodszym kibicom.

Bike Expo 2017


 • dyscyplina: kolarstwo
 • termin: 18-19.03.2017, godz. 09:00
 • miejsce: PGE Narodowy, Al. Poniatowskiego 1

Już w marcu na PGE Narodowym odbędzie się impreza, której amatorzy kolarstwa w jego rozlicznych formach nie mogą przegapiać. Bike Expo 2017, bo o tej imprezie mowa to swoisty start sezonu rowerowego, a zarazem prezentacja najnowszych trendów. Każdy kto odwiedzi Stadion Narodowy w dniach 18-19 marca będzie mógł poznać najnowsze modele jednośladów, akcesoria i cała masę innych sprzętów do uprawiania kolarstwa. Ponadto na Bike Expo odbędą się pokazy mody rowerowej, a organizatorzy zadbali o wspaniałe pokazy skoków oraz inne atrakcje ze spotkaniami ekspertów i sportowców włącznie.

12. PZU Półmaraton Warszawski


 • dyscyplina: bieganie
 • termin: 26.03.2017, godz. 10:00
 • miejsce: -

PZU Półmaraton Warszawski to impreza, która stanowi niejako wielkie otwarcie sezonu biegowego po zimowej przerwie, a poprzednie edycje pokazały, że cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Już 26 marca odbędzie się 12. PZU Półmaraton Warszawski i z pewnością jak co roku będzie to prawdziwe święto biegowe w Stolicy. Oczywiście na starcie Półmaratonu Warszawskiego staną zawodowcy, ale również liczne grono uczestników, dla których bieganie to prawdziwa pasja oraz sposób na zdrowe, aktywne życie.

Komentarze są wyłączone.