Lokalizacja

Lokalizacja naszego Hostel jest atrakcyjna nie tylko ze względu na łatwość dojazdu związaną bliskością traktów komunikacyjnych i licznych przystanków tramwajowych oraz autobusowych, ale także dlatego, że nasz Hostel to znakomita baza “wypadowa” dla amatorów zwiedzania, a także pieszych wycieczek po mieście i aktywnego wypoczynku.

Kilka minut drogi od Hostelu znajduje się Park Skaryszewski i Kamionkowskie Błonia Elekcyjne. W prawobrzeżnej części Warszawy znajduje się również stadion, który musi odwiedzić każdy kibic, a ściślej rzecz ujmując PGE Narodowy. Na uwagę zasługuje także Miejski Ogród Zoologiczny, do którego dojadą Państwo bardzo sprawnie, ponieważ Zoo oddalone jest od naszego Hostelu o zaledwie 4 km.

W sezonie letnim możemy na pewno Państwu polecić fantastyczne plaże na Wisłą, które bez wątpienia są jedną z wizytówek prawobrzeżnej Warszawy.

Dla amatorów zwiedzania prawdziwą gratką będzie Stare Miasto położone po lewej stronie Wisły, a dotrą Państwo tam również bez problemu, ponieważ to zaledwie kilka kilometrów od Hostelu.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Można by wymieniać bez końca, bo Stolica ma naprawdę wiele do zaoferowania, ale z pewnością warto odwiedzić Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Fryderyka Chopina, Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Park Łazienkowski, Multimedialny Park Fontann, Muzeum Powstania Warszawskiego, Belweder, Krakowskie Przedmieście. Atrakcyjnych miejsc jest naprawdę cała masa i przyjeżdżając do Warszawy z pewnością nie będą Państwo się nudzić, a co najważniejsze wszystkie wymienione atrakcje położone są maksymalnie kilkanaście kilometrów od naszego Hostelu.

W naszym sąsiedztwie odnajdą Państwo również liczne miejsca, których można smacznie zjeść bądź napić się kawy i wypocząć we wspaniałym warszawskim klimacie.

 

Dojazd do hostelu

Lotnisko Okęcie

Dojazd do naszego Hostelu z Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina z pewnością nie przysporzy Państwu trudności. Warto skorzystać z komunikacji miejskiej, którą sprawnie dotrą Państwo do naszego Hostelu. Wystarczy znaleźć przystanek autobusowy LOTNISKO CHOPINA - PRZYLOTY 02 i wsiąść do autobusu linii 188 (kierunek Gocławek Wschodni), który kursuje średnio co 20 minut. Autobusem dojadą Państwo do przystanku WIATRACZNA 08, na którym należy wysiąść i przejść około 140 metrów do przystanku tramwajowego WIATRACZNA 05. Na owym przystanku muszą Państwo wsiąść do tramwaju linii 6, 22, 26, 74 lub 125 i dojechać do przystanku PRAGA-PŁD. -RATUSZ 03. W ten sposób niemal są już Państwo na miejscu, od naszego Hostelu dzieli Was jedynie kilkuminutowy spacer (około 300 metrów). Przechodzą Państwo obok Urzędu Dzielnicowego Praga Południe, przecinają ulicę Kamionkowską, a następnie Groszowicką i są Państwo na miejscu.

Lotnisko w Modlinie

Również z Lotniska Warszawa - Modlin dojadą Państwo do naszego Hostelu bez najmniejszych komplikacji, a wszystko za sprawą atrakcyjnych i szybkich połączeń komunikacji miejskiej. Optymalną opcją dojazdu z Portu Lotniczego Modlin jest w pierwszej kolejności znalezienie przystanku MODLIN LOTNISKO. Na owym przystanku muszą Państwo wsiąść w autobus MBUS i dojechać nim do przystanku Kolei Mazowieckich MODLIN. Następnie wsiadają Państwo w pociąg KM9 (kierunek Warszawa Lotn. Chopina) i dojeżdżają nim do przystanku WARSZAWA WSCHODNIA. Po opuszczeniu pociągu należy odnaleźć przystanek autobusowy DW. WSCHODNI (LUBELSKA) i wsiąść do autobusu linii 173 lub 202. Wysiadają Państwo na przystanku MIŃSKA 02, przechodzą z niego około 200 metrów i są Państwo na miejscu - w naszym Hostelu.

PKP Warszawa Centralna

Sprawnie i wygodnie dotrą do nas Państwo także z Dworca PKP Warszawa Centralna. Kilkuminutowy spacer z "Dworca Centralnego" (około 100 metrów) dzieli Państwa od przystanku tramwajowego DW. CENTRALNY 07, na którym należy wsiąść do tramwaju linii 22 (kierunek Wiatraczna). Planowo przejazd do przystanku PRAGA-PŁD. - RATUSZ 04, na którym muszą Państwo wysiąść trwa 17 minut. Wysiadają bez trudu zlokalizują Państwo Urząd Dzielnicowy Praga Południe obok, którego należy przejść, a później przeciąć ulicę Kamionkowską i Groszowicką, aby stanąć u skromnych progów naszego Hostelu.

Warszawa Zachodnia

Dojazd z Dworca autobusowego Warszawa Zachodnia do naszego Hostelu zajmie Państwu w optymalnych warunkach jedynie 30-40 minut. Najlepszym i najszybszym połączeniem jest skorzystanie z pociągu Kolei Mazowieckich - KM3 (kierunek Warszawa Wschodnia) lub KM9 (kierunek Modlin). W przypadku KM3 należy wysiąść na przystanku WARSZAWA OCHOTA i odszukać przystanek tramwajowy PL. ZAWISZY 05, a w przypadku MK9 wysiąść na przystanku WARSZAWA CENTRALNA i odnaleźć przystanek tramwajowy DW. CENTRALNY 07. Z obu tych przystanków kursuje tramwaj linii 22, to którego należy wsiąść i udać się w kierunku Wiatraczna. Przystankiem końcowym będzie dla Państwa PRAGA-PŁD. - RATUSZ 04, od którego nasz Hostel dzieli jedynie kilka minut spaceru.