Czerwiec 2016 – imprezy sportowe w Stolicy

źródło: https://pl.pinterest.com/pin/335236765992667389/
Kalendarz imprez sportowych – Maj 2016
30 kwietnia 2016
Warszawa – lipiec i sierpień pod znakiem sportu
12 lipca 2016

Czerwiec 2016 – imprezy sportowe w Stolicy

źródło: http://iamrehan.com/

źródło: http://iamrehan.com/

Piękna pogoda, która miejmy nadzieję już na dobre rozgościła się na stołecznym niebie zachęca do opuszczenia przysłowiowych czterech ścian i uczestniczenia w imprezach sportowych, zarówno w formie czynnej jak w roli kibica. Czerwiec to miesiąc, który bez wątpienia będzie obfitował w emocje związane z meczami naszych piłkarzy na Euro 2016 we Francji. Niemniej jednak mecze z Irlandią, Niemcami i Ukrainą, a być może (w co gorąco wierzymy) także spotkania w kolejnej fazie Mistrzostw Europy odbywać będą się wieczorami i dlatego warto skorzystać z atrakcji o charakterze sportowym, które będą odbywały się w Warszawie przed meczami Polaków oraz w dni wolne od piłkarskich zmagań.

Imprez dedykowanych biegaczom w Stolicy nie zabraknie, a my pragniemy umieścić w naszym zestawieniu dwie, które naszym zdaniem osiągną najwyższą frekwencję. Pierwszy z biegów, na których chcemy zaprosić to jubileuszowy X Bieg Ursynowa. Impreza odbędzie się 11 czerwca, a startujący biegacze będą rywalizować na dystansach 5 (dystans zaliczany do oficjalnych Mistrzostw Polski mężczyzn w biegu ulicznym na dystansie 5 km) i 10 km. Kolejny istotny bieg, o którym musimy wspomnieć to II edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego. Zmagania odbywać będą się na trasie o długości 10 km, a w imprezie z całą pewnością uczestniczyć będą licznie gwiazdy polskiego sportu, kultury i wielu innych dziedzin.

Miesiąc czerwiec to również czas organizowanego cyklicznie Pikniku Olimpijskiego. Igrzyska Olimpijskie w Rio zbliżają się wielkimi krokami, a zatem 18. Piknik Olimpijski, który odbędzie się w Parku Kępa Potocka to idealne wydarzenie, które przybliży ideę Igrzysk Olimpijskich oraz dyscypliny olimpijskie. Na Pikniku nie zabraknie rozmaitych gier i zabaw, a zatem jest to impreza wręcz wymarzona dla całych rodzin.

W Warszawie nie zabraknie również wrażeń dla fanów siatkówki iście letnim wydaniu. Konkretnie chodzi nam o Monta Beach Volley Club Oldboys, czyli zawody dla Pań i Panów. Gorąco kibicujemy tej imprezie, która odbywać będzie się na boiskach Klubu Monta Beach Volley położonego nad Wisłą. Mamy nadzieję, że w drugi weekend czerwca pogoda dopisze, a siatkarze plażowi zaprezentują wspaniałą grę.

Mamy również atrakcję dla fanów jazdy na rolkach i wrotkach, tym razem w nocnym wydaniu. NightSkating Warszawa to cyklina impreza, o której pisaliśmy już na naszym blogi. Dotychczas cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem i ufamy, że 9 czerwca pod Pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu stawią się prawdziwe tłumy. Więcej o tej imprezie mogą Państwo przeczytać w naszym wcześniejszym wpisie tutaj.

Prezentujemy 5 dyscyplin sportowych i konkretne, naszym zdaniem najbardziej interesujące wydarzenia z nimi związane, które w czerwcu odbędą się w Warszawie.

X Bieg Ursynowa


 • dyscyplina: bieganie
 • termin: 11.06.16, godz. 10:00
 • miejsce: Al.KEN 61

II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego


 • dyscyplina: bieganie
 • termin: 25.06.16, godz. 10:00
 • miejsce: okolice Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka”

18. Piknik Olimpijski


 • dyscyplina: dyscypliny olimpijskie
 • termin: 11.06.16, godz. 12:00
 • miejsce: Park Kępa Potocka, Żoliborz

Monta Beach Volley Club Oldboys


 • dyscyplina: siatkówka plażowa
 • termin: 11-12.06.16, godz. -:-
 • miejsce: Monta Beach Volley Club, ul. M. Zaruskiego 12

NightSkating Warszawa


 • dyscyplina: roller skating (jazda na rolkach)
 • termin: 09.06.16, godz. 21:00
 • miejsce: Start spod Pomnika Mikołaja Kopernika, Krakowskie Przedmieście

Komentarze są wyłączone.